Değişen Müze Teknolojileri Konferansı

  • Etkinlik Yeri

    Boğaziçi Üniversitesi

  • Etkinlik Başlangıç / Bitiş Tarihi

    09 Mayıs 2016 / 09 Mayıs 2016

  • Etkinlik Saati

    18:00 / 10:00

Mersin Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MESKİ) Genel Müdürlüğü 9-10 Mayıs 2016 tarihlerinde Boğaziçi Üniversitesi’nde düzenlenen Değişen Müze Teknolojileri Konferansı katıldı.

Boğaziçi Üniversitesi ve Üniversite Müzeleri Birliği Platformu’nun desteklediği Değişen Müze Teknolojileri Konferansı’na, Türkiye’nin çeşitli bölgelerinden konuşmacı olarak katılan 40 Müze Müdürü, Müze sahipleri, İl Özel İdareler, çeşitli Üniversite Müzeleri yer aldı.

Mersin Büyükşehir Belediyesi MESKİ Genel Müdürlüğü, tarafından restore edilen FİLTRE – Su Müzesi katılımcıların bilgisine sunulurken, katılımcılar tarafından büyük beğeni topladı. İMOGA- İstanbul Grafik Sanatlar Müzesi, Hisart Canlı Tarih ve Diorama Müzesi, İstanbul Oyuncak Müzesi, İstanbul Modern,  Pera Müzesi ve Sakıp Sabancı Müzesi özel müzecilik adına dijital ve sosyal medya olarak değişen müzelerini ve kullandıkları son teknolojileri içeren çalışmaları hakkında bilgiler verdiler. FİLTRE Su Müzesinin tanıtımına katkısından dolayı Prof. Dr. Fethiye Erbay’a MESKİ’nin özel tasarım ürünü hediye edildi.