Engelliler Haftası

  • Etkinlik Yeri

    Hüseyin Polat Özel Eğitim Uygulama Merkezi

  • Etkinlik Başlangıç / Bitiş Tarihi

    12 Mayıs 2016 / 12 Mayıs 2016

  • Etkinlik Saati

    17:00 / 10:00

Mersin Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MESKİ) Genel Müdürlüğü,  10-16 Mayıs Engelliler Haftası kapsamında, zihinsel engelli öğrencilere “Çevre ve Su Tasarrufu ” konulu eğitim verdi.

Etkinlik kapsamında MESKİ tarafından Mersin Hüseyin Polat Özel Eğitim Uygulama Merkezi’nde, yaklaşık 250 öğrenciye suyun yaşam için içerdiği önem ve su tasarrufunun gerekliliğine konusunda slayt eşliğinde eğitim verildi.

Eğitimden sonra Okul öğrencileri, Eğitim merkezi salonunda MESKİ Genel Müdürlüğünün kendileri için hazırlanan süpriz etkinlik ve organizasyonda çocukları da bizzat oyunun içine dâhil ederek, onları hem eğlendirip hem de “Su Tasarrufu ve Çevre Bilinci” hakkındaki önemli bilgileri aktardılar. 

Mersin Hüseyin Polat Özel Eğitim Uygulama Merkezi öğrencilerinin yoğun ilgisine sahne olan eğitim etkinliği kapsamında öğrencilere, “Su Tasarrufu Çantası” ile MESKİ’yi tanıtıcı yayınlar hediye edildi.

Eğitim merkezi yetkilileri; Engelliler haftasında düzenledikleri etkinlik için MESKİ Genel Müdürlüğü’ne teşekkür ettiler.