Mersin Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğü | Haberler

MESKİ YAĞMURSUYU KANALLARINI TEMİZLİYOR

MESKİ Genel Müdürlüğü, yaklaşan kış ayları için önlemler almaya başladı. Bu çerçevede yapılan yağmursuyu, kanal ve ızgara temizliğiyle cadde ve sokakların su baskınlarından etkilenmesinin önüne geçilecek. MESKİ tarafından sürdürülen temizleme çalışmalarıyla, aşırı yağışlarda vatandaşın ve esnafın kâbusu olan sel felaketine karşı tedbirler alınıyor.

MESKİ Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, “Kurumumuz tarafından her sene olduğu gibi yaklaşan kış ayları için önlem alınmaya başlandı.  İnsan sağlığını olumsuz etkileyecek herhangi bir sıkıntı yaşanmaması için yağmursuyu ızgaraları ve rögarların temizleme çalışmalarına hız verildi” denildi.

MERSİN/

Mersin Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MESKİ) Genel Müdürlüğü, kent genelinde kanalizasyon ve yağmursuyu şebeke, yağmursuyu ızgara gider temizliği çalışmalarına hız verdi.  Çalışmalar kapsamında, Çankaya Mahallesi’ndeki Sakarya Caddesi ile Çakmak Caddesi, Adnan Menderes Bulvarı, İnönü Bulvarı ve Babil Caddesi’nde bulunan yağmursuyu kanalları ile ızgaraların temizliği gerçekleştiriliyor.

MESKİ taleplere anlık çözüm getiriyor

MESKİ, kent genelinde yağmursuyu kanal ızgaralarının temizliğini gerçekleştiriyor. Çankaya Mahallesi Sakarya Caddesi ile Çakmak Caddesi arasında bulunan İstiklal Caddesi üzerinde orta refüjdeki yağmursuyu kanalının temizliğine başladı. Aşırı yağışların getirdiği çeşitli materyallerin kanal içerisine girmesinden dolayı oluşan kesit daralmaları ve koku yapmasından dolayı hafta sonu İstiklal Caddesi’nin Sakarya Caddesi ile Hastane Caddesi arasında kalan kısmının temizliği tamamlandı. Yine bu kapsamda, Hastane Caddesi ile Çakmak Caddesi arasında kalan bölgenin temizlik çalışmalarına da başlanıyor.

Ayrıca, denize yapılan yağmursuyu deşarj hatlarına en yakında bulunan Adnan Menderes Bulvarı’nın Babil Caddesi ile İnönü Bulvarı arasındaki kısmında, vatandaşların evleri ve işyerleri ile araç trafiğini etkileyecek yağmursuyu birikintilerinin yaşanmaması için MESKİ ekipleri tarafından ızgara temizliği sürdürülüyor.

Oluşan altyapı problemlerine anında müdahale ederek çözüme kavuşturan MESKİ, ‘Alo 185’ çağrı hattına gelen altyapı arıza şikâyetlerini anında işleme alıyor. Tıkalı noktalar belirlenirken, kanal temizliğinde özel olarak kullanılan kombine kanal temizleme araçlarla altyapı sistemlerinin temizliğini sağlanıyor. Yağmursuyu ve kanal ızgara temizliği çalışmalarına hız verirken, vatandaşlardan gelen şikâyet ve istekler de değerlendirmeye alınarak çalışmalara yön veriliyor.

“Vatandaşlarımızı daha duyarlı olmaya davet ediyoruz”

MESKİ Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, “Kurumumuz tarafından her sene olduğu gibi yaklaşan kış ayları için önlem alınmaya başlandı. İnsan sağlığını olumsuz etkileyecek herhangi bir sıkıntı yaşanmaması için yağmursuyu ızgaraları ve rögarların temizleme çalışmalarına hız verildi. Vatandaşlarımızı, ızgaraları kirletmemeleri ve kanalizasyon şebekesinin sağlıklı çalışması için şebekede tıkanmalara sebebiyet verecek süprüntü malzeme, pet şişe, bez, kâğıt havlu, tuvalet kâğıdı gibi atıkları giderlere atmamaları konusunda daha duyarlı olmaya davet ediyoruz. Mersin’in her noktasındaki yağmursuyu ızgaralarının ve kanalizasyon bacalarının temizliği konusunda 7 gün 24 saat hizmet veren ‘Alo 185’ veya ‘444 8 185’ numaralı hatlara bilgi verebilirsiniz” ifadelerine yer verildi.