BAŞKAN KOCAMAZ “BİZİM İNSANIMIZ HER ŞEYİN EN GÜZELİNE LAYIK”

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, 4. Hizmet Yılı, Tanıtım ve Bilgilendirme toplantıları kapsamında ilçe ziyaretlerine devam ediyor. İlçelerde vatandaşlar tarafından büyük bir coşku ile karşılanan Başkan Kocamaz,  tanıtım toplantılarını yeni açılışlar ve temel atma törenleri ile taçlandırıyor.

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz’ın 4. Hizmet Yılı Tanıtım ve Bilgilendirme Toplantısı kapsamında gerçekleştirdiği ilçe turları devam ediyor. Mersin’in tüm ilçelerinde 4 yılın hizmet tanıtımları maratonuna devam eden Başkan Kocamaz, Çamlıyayla, Tarsus ve Erdemli’de vatandaşlarla bir araya geldi.

İlçelerde gerçekleştirilen tanıtım toplantılarına Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, Çamlıyayla Belediye Başkanı İsmail Tepebağlı, Tarsus Belediye Başkanı Şevket Can, Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, MHP İlçe Belediye Başkanları, Mersin Ülkü Ocağı İlçe Başkanları, Çamlıyayla Kaymakam Vekili Uğur Ünsal, MHP Mersin İl Başkanı Zeynel Uğur Gölgeli, sivil toplum kuruluşları, oda ve dernek temsilcileri, meclis üyeleri, muhtarlar, basın mensupları ve vatandaşlar katıldı.                                                                                                                      

“Biz bu ülkede birliğin, dirliğin, bütünlüğün teminatıyız”

Çamlıyayla, Tarsus ve Erdemli hizmet tanıtım toplantılarında coşkulu kalabalığa seslenen Başkan Kocamaz,  “Biz 1994’ten bu yana her yıl ne yaptıysak halkımızla paylaşmayı geleneksel hale getirdik. Her yıl halkımıza hesap verdik ve hesap vermeye devam ediyoruz. Ben daha önce yaptığı hizmetlerin hesabını veren bir belediye görmedim. Sizler bizi yıllardır tanıyorsunuz. Tarsus’taki icraatlar Çukurova’ya oradan da Türkiye’ye yayıldı. Biz ilçelerimizi hizmetlerle tanıştırdık. Şayet bu göreve biz gelmemiş olsaydık, bizim dışımızdaki kişilerin bu uzak ilçelerle ilgilenmesi söz konusu değildi. Çünkü bir gönül bağı, illiyet bağı yoktu. Biz bu ülkede birliğin, dirliğin, bütünlüğün teminatıyız. Bizim olduğumuz yerde barış, kardeşlik olur. Bizim birlik ve beraberlik aşılamaktan başka derdimiz yok. Bu ülkeyi parçalamak isteyen hain yeterince var. O yüzden biz insanları ayırt etmeden Türkiye Cumhuriyeti’nin eşit vatandaşları olarak görüyoruz. Çok şükür 4 yıldır Mersin’de terörden bahsedilmez oldu” dedi.

“Eskiden de Mersin’in Belediye Başkanı vardı ama bizim kadar hareketli ve bereketli değildi”

Hizmet yaparken önceliklerinin vatandaşın memnuniyeti ve eşitliği olduğunu sözlerine ekleyen Başkan Kocamaz, “Önemli olan insanların o hizmetleri eşit bir şekilde, barış, kardeşlik ve hoşgörü içinde kullanabilmesi. Ben sizlere teşekkür etmek istiyorum. 1994 yılında bu yana bize her defasında destek verdiniz, dualarınızı eksik etmediniz. Bizde,  sizin destekleriniz ile 24 yıldır hizmet etmeye çalışıyoruz. Bizim insanımız herşeyin en güzeline layık. Bugüne kadar hak ettiği birçok hizmete kavuşamamıştı ama Allah’a çok şükür bize, sizlere hizmet etme fırsatı verdi. Bizim 20 yıllık Tarsus tecrübemiz, gayretimiz, çabamız ve hizmet anlayışımız vardı. Eskiden de Mersin’in Belediye Başkanı vardı ama bizim kadar hareketli ve bereketli değildi. Dolayısıyla halkımız bizi tercih etti” şeklinde konuştu.

Mersin’i bir uçtan diğer uca didik didik ettiklerini ve hizmet götürdüklerini ifade eden Başkan Kocamaz, “Biz Mersin kazan biz kepçe, dağıyla, taşıyla, ovasıyla her tarafını didik didik ettik. Eksiklerini gidermeye çalıştık. Bu kadar ihmal edilmiş kentin eksiklerini birden bitirme imkânımız yok. Tarsus’ta olduğu gibi herşeyin en iyisini yaptık. İşin kolayına kaçmadık. Biz böyle bir anlayıştan geliyoruz. Desinler diye yapmadık. Çözüm için ne gerekiyorsa kaynakları en rantabıl şekilde kullanarak, hizmet üretiyoruz. Üretken belediyecilik anlayışı ile de üretmeye devam ediyoruz” diye belirtti.

“Başkan Kocamaz oy hesabı yapmadığı için bu kadar başarılı”

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz göreve gelmeden önce Mersin’de arıtma tesisi, otogar, mezbahane gibi önemli hizmetlerin eksik kaldığını ifade eden MHP Mersin Milletvekili Baki Şimşek, “Burhanettin Başkan Tarsus’ta yaptığı tüm hizmetleri Mersin’e yaydı. Yalnızca bugün için değil, gelecek nesiller için de hizmet üretiyor. Hizmette siyaset ayrımı ve oy hesabı yapmadığı için bu kadar uzun süre başkanlık yaptı. Türkiye’de böyle bir belediye daha yok. Burhanettin Kocamaz’ı anlatmaya gerek yok. Mersin başkanımıza güvendi. Bugün Burhanettin Başkanımızın Mersin’e getirdiği birlik ve bareberlik sayesinde vatandaşlar huzurla ve güvenle dolaşabiliyor” ifadelerini kullandı.

 Tarsus’un ve Mersin’in Burhanettin Kocamaz gibi bir Başkana sahip olduğu için çok şanslı olduğunu belirten Tarsus Belediye Başkanı Şevket Can,  “Başkanımız 24 yılda büyük hizmetler yaptı. Bu hizmetleri görüyoruz ve kullanıyoruz.  Başkanımız ‘Zoru hemen imkânsızı zamanla başarırız’ diyerek ayrım yapmadan hizmet veriyor. Bu kadar alana hizmet vermek kolay değil ama biz Sayın Başkanımıza inanıyoruz, güveniyoruz. Kendisi Mersinimizin gururu,  Tarsusumuzun onuru. Sayın Başkanımızın yolu, bahtı açık olsun” şeklinde konuştu.

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz’ın Mersin’e ve Erdemli’ye verdiği hizmetlerin saymakla bitirilemeyeceğini söyleyen Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu ise konuşmasında “Sizlerde bilirsiniz ki iki tip yönetici var. Birisi makamdan güç alan birisi de makama güç veren. Büyükşehir Belediyesi’ne baktığımızda 4 yıl gibi kısa bir süre de kentin önünü açan, kente değer kazandıran, kentin 100 yıllık ihtiyacını karşılayan birçok hizmetlere imza atıldığını gururla müşahede ediyoruz. Bu da Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Burhanettin Kocamaz’ın makamdan güç alan değil, makama güç veren bir başkan olduğunu gösteriyor. Kendisine hassaten binlerce kez teşekkür ediyorum” ifadelerine yer verdi.

İlçe programlarında ev sahibi belediye başkanları İsmail Tepebağlı, Şevket Can ve Mükerrem Tollu tarafından birer konuşma gerçekleştirildi.

 “Şehit Uzman Çavuş Hasan Furkan Özmen’in ismi Erdemli’de yaşayacak”

Mersin’e yapılan hizmetlerin yer aldığı genel tanıtm filmi ve ilçelere özel yapılan tanıtım filmlerini vatandaşlarla birlikte izleyen Başkan Kocamaz, aynı gün ilçelere kazandırılacak yeni hizmetlerin temel atma ve açılış törenlerini gerçekleştirdi. 

23 yıl Belediye Başkanlığı yaptığı Tarsus’a hizmet vermeye devam eden Başkan Kocamaz, Tarsus Dosteli Market’in açılışı ve Ergenekon Mahallesi 1. Kademe Kanalizasyon Hattı Yapım İşi Temel Atma törenini gerçekleştirildi.

Erdemli’de Alata Kargıcak Mahallesi Atıksu Şebeke Hattı temel atma töreni, Sinat ve Doğusandal içmesuyu Terfi ve İsale Hattı ile Trafo Yapmı işi, Akpınar Mahallesi İçmesuyu Terfi ve isale Hattı ve trafo yapım işi açılış töreni ve 2018 yılında yapımı tamamlanan ve Şehit Uzman Çavuş Hasan Furkan Özmen’in adının verildiği Alata Köprüsü’nün açılışı gerçekleştirildi. Erdemli İlçesi’nde gerçekleştirilen Alata Köprüsü’nün açılışına Şehit Uzman Çavuş Hasan Furkan Özmen’in ailesi de katıldı. Oğullarının adını köprüye vererek yaşattığı için Başkan Kocamaz’a teşekkür eden şehit Furkan Özmen’in ailesi, açılış töreninde duygusal dakikalar yaşadı. Köprünün açılışını şehit Furkan Özmen’in ailesi ve protokol üyeleri tarafından gerçekleştirildi.Memnuniyet Anketi

Yaşınızı öğrenebilir miyim? Söylenen yaşı açık olarak yazıp, ilgili kutucuğa işaretleme yapınız.

Cinsiyeti işaretleyiniz.


Görüşülen kişinin su abonesi olduğu ilçeyi işaretleyiniz, Mahalle adını açık olarak yazınız.

Görüşülen abonenin yerleşim yeri türünü işaretleyiniz.


Abonelik türünü işaretleyiniz. Birden fazla abonelik türü var ise görüştüğünüz yerdeki abonelik türünü değerlendirmesini isteyiniz.
Aşağıda okuyacağım fatura ödeme yollarından hangisi veya hangilerini tercih ediyorsunuz?MESKİ’den almış olduğunuz hizmeti her bir ifadeye katılım derecenizi 1 ile 5 puan arasında not vererek değerlendirir misiniz? 1 puan bu ifadeye kesinlikle katılmadığınızı, 5 puan ise kesinlikte katıldığınızı ifade etmektedir.
Ürün ve Hizmet Sunumu
1- Abonelik hizmeti verilen binalara kolayca ulaşabiliyorum.

2 - Abonelik hizmeti verilen binalar geniş, ferah ve konforludur.

3 - Abonelik hizmeti verilen binalar temiz ve sağlıklıdır.

4 - Abonelik hizmet binalarında çalışan sayısı yeterlidir, işlemlerim hızlıca yapılır.

5 - Abonelik sırasında istenen belgeler yeterli, kolayca hazırlanabilir türde ve sayıdadır.

6 - Abonelikte ödenen abonelik teminat bedeli ödenebilir/normal düzeydedir.

7 - Abonelik sonlandırıldığında teminat bedelini kolayca tahsil edebiliyorum.

8 - Faturalar her ay düzenli olarak elime ulaşır.

9 - Faturalar okunaklı ve anlaşılır bir şekilde düzenlenir.

10 - Fatura ödeme noktaları yeterlidir.

Ürün ve Hizmet Değeri
11 - Musluklardan kaliteli içilebilir nitelikte su akar.

12 - MESKİ'ye ödediğim fatura tutarı, aldığım hizmete değerdir.

13 - MESKİ çalışanları bilgili, konusunda uzman kişilerdir.

14 - MESKİ çalışanları ilgili, saygılı, güler yüzlü kişilerdir.

İmaj ve İtibar
15 - MESKİ su tasarrufu konusunda vatandaşlara bilgilendirme yapar, önerilerde bulunur.

16 - MESKİ, temiz su kaynaklarının korunması konusunda çalışmalar yapar.

17 - MESKİ, bildirdiği su kesinti zamanlarına uyar.

18 - MESKİ’nin yaptığı duyuru ve haberlere güvenirim.

19 - MESKİ tüm abonelerine eşit, adil hizmet verir.

Abone Hizmeti, İlişkisi ve Desteği
20 - MESKİ, su kesintisi yapacağı zaman haber verir.

21 - MESKİ çalışanları hızlı hizmet verir.

22 - MESKİ şikayetlerimi dikkate alır, ilgilenir.

23 - MESKİ şikayetlere zamanında çözüm bulur.

24 - MESKİ internet sitesi üzerinden işlemlerimi kolayca yapabiliyorum.

25 - MESKİ arıza bildirim telefon hattına kolayca ulaşabiliyorum.

26 - MESKİ yaptığı hizmetler, çalışmalar hakkında daima bilgi verir.

Abone Bağlılığı
27 - MESKİ’nin sunduğu hizmetlerden genel olarak memnunum.