GENEL MÜDÜR GÜNGÖRDÜ’DEN DÜNYA KADIN HAKLARI GÜNÜ MESAJI

Mersin Su ve Kanalizasyon İdaresi (MESKİ) Genel Müdürü Baha Günhan Güngördü, 5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü nedeniyle kutlama  mesajında:

“5 Aralık 1934 tarihinde Türk kadınına seçme ve seçilme hakkının verilmiş olması sebebiyle 5 Aralık günü Türk Milleti için ayrı bir öneme sahiptir. Bu, bizim kadınlarımızın geçmişten günümüze her zaman hak ettiği değeri gördüğünün ve hayatın her alanında aktif rol aldığının göstergesidir. Büyük Önder Atatürk'ün söylediği gibi ‘Bir toplum aynı gayeye bütün kadınları ve erkekleriyle beraber yürümezse ilerlemesine ve medenileşmesine teknik bakımdan imkân, ilmi bakımdan da ihtimal yoktur.’ Bir toplumun uygarlık yolunda gösterdiği ilerleme, kadına verdiği değer, ona verdiği konum, hak ve sorumluluklarla doğru orantılıdır. Çağdaş ve demokratik bir toplum için kadınlarımızın toplumsal alanda mutlaka güçlendirilmeleri gerekmektedir. 5 Aralık, dünyada kadınların eşitlik, kalkınma ve daha huzurlu yaşam özlemlerini dile getirdikleri gündür.

Türk Kadınına “Seçme ve Seçilme Hakkı” verilişinin 84. yıl dönümü olan bu anlamlı günde, bu hakkın Türk kadınlarına verilmesinde önderlik eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve çalışma arkadaşlarını şükran ve minnetle anıyor, tüm kadınlarımızın bu anlamlı gününü yürekten kutluyorum.” Dedi.