MESKİ ÇALIŞANLARINDAN ÖRNEK DAVRANIŞ

MESKİ ÇALIŞANLARINDAN ÖRNEK DAVRANIŞ

Mersin Büyükşehir Belediyesi, Mersin Su ve Kanalizasyon İdaresi (MESKİ) Genel Müdürlüğü’ne bağlı Mezitli Şube Müdürlüğü’nde çalışan güvenlik görevlileri, MESKİ Mezitli Şubesinde unutulan içerisinde toplam 203 bin TL tutarında çekler 4 bin Euro ve 3 bin 300 TL ile çeşitli evraklar olan el çantasını sahibine teslim ettiler.

Çantanın Sahibi Bulundu

MESKİ Mezitli Şube Müdürlüğünde unutulan el çantasını kontrol eden güvenlik görevlileri; İlknur Yüzbaşıoğlu ve Atilla Meyveci, el çantasının içerisinde yüklü miktarda para, çek ile çeşitli evrakların olduğunu tespit ettiler. Durumu Müdürlerine bildiren güvenlik görevlileri, unutulan çantanın sahibini bulabilmek için yoğun bir çaba gösterdiler. Aynı zamanda Emniyet Müdürlüğü’nün bilgilendirilmesi ile birlikte kimlik ve su makbuzundan bulunan abone bilgilerinden Salman Yetiş isimli vatandaşa ulaştılar. Güvenlik görevlileri Salman Yetiş’i MESKİ Mezitli Şubesine davet ettiler.  Emniyet Müdürlüğü görevlilerinin nezaretinde içerisinde 203 bin TL tutarında çekler 4 bin Euro ve 3 bin 300 TL ile çeşitli evrak bulunan el çantayı Salman Yetiş’e teslim ettiler.

 

Genel Müdür Yardımcısı Yılmaz’dan Tebrik

 

Salman Yetiş, Güvenlik Görevlileri İlknur Yüzbaşıoğlu, Atilla Meyveci, MESKİ Güvenlik Şube Müdür Nevzat Tufan ile birlikte MESKİ Genel Müdürlüğü’ne teşekkür etmek için MESKİ Genel Müdür Yardımcısı Ali Yılmaz’ı makamında ziyaret etti.

MESKİ Genel Müdür Yardımcısı Ali Yılmaz, Mezitli Şube Müdürlüğü’nde unutulan el çantasının yoğun uğraşların ardından sahibini bularak teslim ederek örnek bir davranış sergileyen güvenlik çalışanlarını tebrik ederek, “Mersin Büyükşehir Belediye Başkanımız Burhanettin Kocamaz nezdinde çalışanlarımızı tebrik ediyorum. Böyle dürüst ve iyi niyetli çalışanlara sahip olduğumuz için gurur duyuyoruz. Çalışanlarımız içerisinde yüklü miktarda para bulunan el çantasını, hemen sahibine ulaştırma gayreti içerisinde olmuşlar. Güvenlik görevlilerini örnek davranışlarından dolayı tek tek tebrik ediyorum” diye konuştu.


MESKİ Mezitli Şubesinde su faturası ödemek için geldiğini, el çantasını şubede unuttuğunu belirten 75 yaşındaki Salman Yetiş, MESKİ’ye ödemem gereken bir hesabım vardı. Ödemeyi yaparken çantamı veznenin önüne koydum. Ama yaşlılık işte giderken çantayı unuttum. Eve gittiğimde çantanın olmadığını fark ettim.  Ama MESKİ’de unuttuğumu hatırladım. MESKİ’ye geldim. Oradaki güvenlik arkadaşlar sağ olsunlar çantamı görüp, emniyete almışlar. O esnada ben geldim. Çantamda fotoğraflarım, ismime kayıtlı belgelerim var. Dolayısıyla çantayı bana iade ettiler. Oradan birlikte emniyete geldik. Emniyette de gereken ilgiyi gösterdiler. Çok şanslı biriyim. Herkes çantasını kaybedince üzülür. Ama ben şanslıyım.  Bunuda güvenlik arkadaşlarımıza borçluyum. Onların o güzel, insani vasıflarına çok teşekkür ediyorum.  Canımızı, malımızı teslim ettiğimiz her görevlinin böyle olmasını temenni ediyorum. Örnek birer davranış sergilediler” şeklinde konuştu.

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz’ın personellerinin de kendi gibi dürüst olduğunu, Başkan Kocamaz ile tanışmayı çok istediğini ifade eden Yetiş, Bu arada Burhanettin Beyle tanışmak nasip olmadı bir türlü.  Burhanettin Bey’in takdir ettiğim birçok hizmeti var. Bir tanesi de Mersin’deki yer altı geçitleri. Ben 50 yıldır Almanya’da yaşıyorum.  Oradaki geçitlerin (katlı kavşak) çok çok üstünde. Bu hizmetleri için teşekkür ediyorum.  Eskiden Tulumba durağında bir köprü vardı. Tam bir ucubeydi. Hakikaten çirkindi. Onu yıkıp onun yerine çok güzel katlı kavşak yapmışlar. Gelecek dönemde de böyle hizmetlerin ve başarılarının devamını diliyorum” dedi.

 

“Doğruluğu, dürüstlüğü ve şerefli çalışmayı üstlerimizden örnek aldık”

 

Herhangi bir ödül beklentisi olmadan insanlık görevini yerine getirdiğini vurgulayan güvenlik görevlisi İlknur Yüzbaşbaşı ise; “El çantasının Şubede unutulduğunu fark ettik. İçinde kişisel eşya ve yüklü miktarda para vardı. Durumu Güvenlik Müdürümüze bildirdik. Çantadaki nüfus bilgileri ve su faturası bilgilerinden Salman Yetiş’e ulaştık. Emniyet Müdürlüğü yetkilileri nezaretinde el çantayı sahibine teslim ettik. Mersin Büyükşehir Belediye Başkanımız Burhanettin Kocamaz’ın bize verdiği özgüven ve cesaretten dolayı kendisine teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu

Diğer güvenlik görevlisi Atilla Meyveci ise, “ Biz üstlerimiz sayesinde doğruluğu, dürüstlüğü ve şerefli çalışmayı öğrendik. Olduğumuz kuruma yakışır hareket etmeyi onlardan öğrendik. Bu tarz durumlarla karşılaşan arkadaşlarıma seslenmek istiyorum. Hiç kimsenin malına göz dikmeyelim.  Haramdır, ziyandır. Bulduğumuz çanta sayesinde de böyle değerli bir amca ile tanışmış oldum” dedi.

 Memnuniyet Anketi

Yaşınızı öğrenebilir miyim? Söylenen yaşı açık olarak yazıp, ilgili kutucuğa işaretleme yapınız.

Cinsiyeti işaretleyiniz.


Görüşülen kişinin su abonesi olduğu ilçeyi işaretleyiniz, Mahalle adını açık olarak yazınız.

Görüşülen abonenin yerleşim yeri türünü işaretleyiniz.


Abonelik türünü işaretleyiniz. Birden fazla abonelik türü var ise görüştüğünüz yerdeki abonelik türünü değerlendirmesini isteyiniz.
Aşağıda okuyacağım fatura ödeme yollarından hangisi veya hangilerini tercih ediyorsunuz?MESKİ’den almış olduğunuz hizmeti her bir ifadeye katılım derecenizi 1 ile 5 puan arasında not vererek değerlendirir misiniz? 1 puan bu ifadeye kesinlikle katılmadığınızı, 5 puan ise kesinlikte katıldığınızı ifade etmektedir.
Ürün ve Hizmet Sunumu
1- Abonelik hizmeti verilen binalara kolayca ulaşabiliyorum.

2 - Abonelik hizmeti verilen binalar geniş, ferah ve konforludur.

3 - Abonelik hizmeti verilen binalar temiz ve sağlıklıdır.

4 - Abonelik hizmet binalarında çalışan sayısı yeterlidir, işlemlerim hızlıca yapılır.

5 - Abonelik sırasında istenen belgeler yeterli, kolayca hazırlanabilir türde ve sayıdadır.

6 - Abonelikte ödenen abonelik teminat bedeli ödenebilir/normal düzeydedir.

7 - Abonelik sonlandırıldığında teminat bedelini kolayca tahsil edebiliyorum.

8 - Faturalar her ay düzenli olarak elime ulaşır.

9 - Faturalar okunaklı ve anlaşılır bir şekilde düzenlenir.

10 - Fatura ödeme noktaları yeterlidir.

Ürün ve Hizmet Değeri
11 - Musluklardan kaliteli içilebilir nitelikte su akar.

12 - MESKİ'ye ödediğim fatura tutarı, aldığım hizmete değerdir.

13 - MESKİ çalışanları bilgili, konusunda uzman kişilerdir.

14 - MESKİ çalışanları ilgili, saygılı, güler yüzlü kişilerdir.

İmaj ve İtibar
15 - MESKİ su tasarrufu konusunda vatandaşlara bilgilendirme yapar, önerilerde bulunur.

16 - MESKİ, temiz su kaynaklarının korunması konusunda çalışmalar yapar.

17 - MESKİ, bildirdiği su kesinti zamanlarına uyar.

18 - MESKİ’nin yaptığı duyuru ve haberlere güvenirim.

19 - MESKİ tüm abonelerine eşit, adil hizmet verir.

Abone Hizmeti, İlişkisi ve Desteği
20 - MESKİ, su kesintisi yapacağı zaman haber verir.

21 - MESKİ çalışanları hızlı hizmet verir.

22 - MESKİ şikayetlerimi dikkate alır, ilgilenir.

23 - MESKİ şikayetlere zamanında çözüm bulur.

24 - MESKİ internet sitesi üzerinden işlemlerimi kolayca yapabiliyorum.

25 - MESKİ arıza bildirim telefon hattına kolayca ulaşabiliyorum.

26 - MESKİ yaptığı hizmetler, çalışmalar hakkında daima bilgi verir.

Abone Bağlılığı
27 - MESKİ’nin sunduğu hizmetlerden genel olarak memnunum.