MESKİ KALİTE YOLCULUĞU DEVAM EDİYOR

Mersin Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MESKİ) Genel Müdürlüğü bünyesinde yürütülen Kalite Yönetim Sistemleri kapsamında 05-07 Mart 2019 tarihleri arasında Türk Standartları Enstitüsü (TSE) tarafından, TS EN ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi standardı kapsamında 1. Gözetim Tetkiki, TS ISO 10002: 2014 Müşteri Memnuniyeti Yönetim Sistemi standardı kapsamında belge yenileme (Geçiş) tetkiki, TS EN ISO 18295-1 VE TS EN ISO 18295-2 Müşteri İletişim Merkezleri Sistemi 1. Gözetim Tetkikleri başarıyla gerçekleştirildi.

Türk Standartları Enstitüsü (TSE) tarafından 05-07 Mart 2019 tarihleri arasında TS EN ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi standardı kapsamında 1. Gözetim Tetkiki, vatandaş ve paydaş şikayetlerini daha etkin yönetmek, beklentilerini karşılama oranını artırmak, şikayetleri ve önerileri mevcut faaliyetler için bir iyileştirme fırsatı olarak değerlendirmek amacıyla hayata geçirilen TS ISO 10002 müşteri memnuniyeti ve şikayet yönetim sistemi standardı kapsamında belge yenileme (geçiş) tetkiki başarılı bir şekilde tamamlandı.

Ayrıca Müşteri İletişim Merkezleri için müşteri beklentilerini karşılamak, müşterilere doğru, hızlı, güvenilir, müşteri odaklı bir hizmet verebilmek, müşteri iletişim kalitesinde iyileşme sağlamak, iletişimde yaşanan sorunları gidermek amacı ile hazırlanmış olan TS EN ISO 18295-1 Müşteri İletişim Merkezleri için Türk Standartları Enstitüsü (TSE) tarafından 2018 yılı Mayıs ayında Türkiye’de belgelendirilen ilk kurum olan MESKİ; Alo 185 hattı ile vatandaşlarına en iyi hizmet vermek için yenilenme ve sürekli iyileştirme çalışmaları kapsamında ve TS EN ISO 18295-2 Müşteri iletişim Merkezleri Gereklilikleri 1. Gözetim tetkiki tamamlandı.

Türk Standartları Enstitüsü (TSE) Tetkikçileri yapılan denetimlerde MESKİ Genel Müdürlüğü’nün kaliteli yönetim sistemine sahip olduğu belirtirken sürekliliğin zor olduğunu, bu zorluklar içerisinde başarılı çalışma performansıyla MESKİ'nin iyi bir örnek olduğunu belirttiler. Verimli ve özverili çalışmalarıyla kaliteli yönetim sisteminin önemli bir parçasını oluşturan MESKİ çalışanlarının, elde edilen bu belgenin sürekliliği için aynı performansla çalışmalarını sürdüreceklerine inandıklarını söyleyip, başarıyla yürütülen çalışmalarından dolayı MESKİ yetkililerine ve çalışanlarına teşekkür ettiler.

MESKİ Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada: “Vatandaşlarımızın daha iyi hizmet almaları için gereken hassasiyeti gösteriyoruz. Yeni kalite standartlarını yakından takip ediyor ve kalitemizi günden güne yükseltiyoruz. Hizmet sunumunda hız, kalite, verimlilik ve etkinliği en üst düzeye çıkarmak, vatandaş memnuniyetini arttırmak ve yönetim sisteminde sürekli iyileştirmeler yapmak suretiyle dinamik yapıyı korumak için çalışıyoruz. TSE’nin denetimleri sonucunda, kalite belgemizi yenileme hakkı kazanmış olmamız da bunun en güzel örneğidir. MESKİ Genel Müdürlüğü olarak TS ISO 10002,  TS EN ISO 18295-1 ve TS EN ISO 18295-2 belgeleri ile birlikte tüm çalışmalarımızda müşteri odaklı yaklaşım temel alınarak ve geliştirerek sürdürmeye devam edeceğiz.” denildi.

 

 Memnuniyet Anketi

Yaşınızı öğrenebilir miyim? Söylenen yaşı açık olarak yazıp, ilgili kutucuğa işaretleme yapınız.

Cinsiyeti işaretleyiniz.


Görüşülen kişinin su abonesi olduğu ilçeyi işaretleyiniz, Mahalle adını açık olarak yazınız.

Görüşülen abonenin yerleşim yeri türünü işaretleyiniz.


Abonelik türünü işaretleyiniz. Birden fazla abonelik türü var ise görüştüğünüz yerdeki abonelik türünü değerlendirmesini isteyiniz.
Aşağıda okuyacağım fatura ödeme yollarından hangisi veya hangilerini tercih ediyorsunuz?MESKİ’den almış olduğunuz hizmeti her bir ifadeye katılım derecenizi 1 ile 5 puan arasında not vererek değerlendirir misiniz? 1 puan bu ifadeye kesinlikle katılmadığınızı, 5 puan ise kesinlikte katıldığınızı ifade etmektedir.
Ürün ve Hizmet Sunumu
1- Abonelik hizmeti verilen binalara kolayca ulaşabiliyorum.

2 - Abonelik hizmeti verilen binalar geniş, ferah ve konforludur.

3 - Abonelik hizmeti verilen binalar temiz ve sağlıklıdır.

4 - Abonelik hizmet binalarında çalışan sayısı yeterlidir, işlemlerim hızlıca yapılır.

5 - Abonelik sırasında istenen belgeler yeterli, kolayca hazırlanabilir türde ve sayıdadır.

6 - Abonelikte ödenen abonelik teminat bedeli ödenebilir/normal düzeydedir.

7 - Abonelik sonlandırıldığında teminat bedelini kolayca tahsil edebiliyorum.

8 - Faturalar her ay düzenli olarak elime ulaşır.

9 - Faturalar okunaklı ve anlaşılır bir şekilde düzenlenir.

10 - Fatura ödeme noktaları yeterlidir.

Ürün ve Hizmet Değeri
11 - Musluklardan kaliteli içilebilir nitelikte su akar.

12 - MESKİ'ye ödediğim fatura tutarı, aldığım hizmete değerdir.

13 - MESKİ çalışanları bilgili, konusunda uzman kişilerdir.

14 - MESKİ çalışanları ilgili, saygılı, güler yüzlü kişilerdir.

İmaj ve İtibar
15 - MESKİ su tasarrufu konusunda vatandaşlara bilgilendirme yapar, önerilerde bulunur.

16 - MESKİ, temiz su kaynaklarının korunması konusunda çalışmalar yapar.

17 - MESKİ, bildirdiği su kesinti zamanlarına uyar.

18 - MESKİ’nin yaptığı duyuru ve haberlere güvenirim.

19 - MESKİ tüm abonelerine eşit, adil hizmet verir.

Abone Hizmeti, İlişkisi ve Desteği
20 - MESKİ, su kesintisi yapacağı zaman haber verir.

21 - MESKİ çalışanları hızlı hizmet verir.

22 - MESKİ şikayetlerimi dikkate alır, ilgilenir.

23 - MESKİ şikayetlere zamanında çözüm bulur.

24 - MESKİ internet sitesi üzerinden işlemlerimi kolayca yapabiliyorum.

25 - MESKİ arıza bildirim telefon hattına kolayca ulaşabiliyorum.

26 - MESKİ yaptığı hizmetler, çalışmalar hakkında daima bilgi verir.

Abone Bağlılığı
27 - MESKİ’nin sunduğu hizmetlerden genel olarak memnunum.