MESKİ GENEL MÜDÜRÜ ALAEDDİN ALKAÇ’TAN 10 KASIM MESAJI

Mersin Büyükşehir Belediyesi Mersin Su ve Kanalizasyon İdaresi (MESKİ) Genel Müdürü Alaeddin Alkaç, ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ü vefatının 81. yılında rahmet, minnet ve şükranla andığını vurguladı.

Genel Müdür Alaeddin Alkaç, 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü ve Atatürk Haftası dolayısıyla yayınladığı mesajda şu ifadelere yer verdi:
“10 Kasım, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ideallerini gerçekleştirme konusundaki kararlılığını göstermemiz gereken bir gündür. Bu gün de bizlere düşen en büyük görev, Cumhuriyet’in değerlerini her koşulda korumak ve milletimizin çağdaş dünyada saygın bir yer edinebilmesi için yorulmaksızın gayret etmektir. Kurtuluş mücadelesinin ardından çok zor şartlar altında Türkiye Cumhuriyeti’ni kuran Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ektiği tohumlar filizlendi, büyüdü ve gelişti. Türkiye Cumhuriyeti, O’nun gösterdiği muasır medeniyetler seviyesine koşar adım ilerlemeye devam ediyor. Bizler de O’nun gösterdiği yolda, ülkemizi en çağdaş seviyeye getirecek ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü gelecek nesillere en iyi şekilde aktaracağız.”

Ulu Önder Atatürk’ün düşünce ve eserlerinin her zaman Türk milletinin yolunu aydınlatacağına işaret eden Genel Müdür Alkaç, “O, milletinin gönlünde yeri doldurulamayacak Ulu Önder olarak yaşamaya ve yaşatılmaya devam edecektir. Türk milletinin büyük kahramanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, vefatının 81. yıldönümünde saygı ve rahmetle anıyoruz” dedi.