MESKİ GENEL MÜDÜRÜ ALAEDDİN ALKAÇ’TAN 3 OCAK MESAJI

Mersin Büyükşehir Belediyesi Mersin Su ve Kanalizasyon İdaresi  (MESKİ) Genel Müdürü Alaeddin Alkaç, 3 Ocak Mersin’in düşman işgalinden kurtuluşunun 98. yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

MESKİ Genel Müdürü Alaeddin Alkaç mesajında, 1. Dünya Savaşı sonrasında ülkenin her tarafı gibi Mersin’in de sömürgeci güçlerin işgaline maruz kaldığını belirterek, “Mersinliler, esarete boyun eğmeyeceğini göstererek, 3 Ocak 1922 tarihinde kentimizi düşman işgalinden kurtarmıştır. Her türlü imkânsızlığa rağmen vatanın her karış toprağında milletimizin gücünü bütün dünyaya göstermiştir” dedi.

“Mersinliler, Mersin’e sahip çıkınız”

Mersin’in düşman işgalinden kurtulmasını sevinç ve coşkuyla kutladıklarını belirten Genel Müdür Alkaç, şöyle devam etti:

“Kurtuluş mücadelesinde bağımsızlık destanı yazan Mersin halkı, varoluş mücadelesinde milletin azmi ve kararlılığı karşısında hiçbir gücün duramayacağını herkese ilan etmiştir. Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Mersinliler, Mersin’e Sahip Çıkınız’ sözünü emanetimiz olarak biliyoruz. Bu kutsal emanetin mirasçıları olarak Mersin’e sahip çıkmaya devam ediyoruz. Mersin halkı olarak tarihimizi bir zenginlik olarak görüyor, geleceğe umutla ve kararlılıkla yürüyoruz. 3 Ocak zaferi, Mersin için birlik ve beraberliğimizin sembolü olarak yolumuzu aydınlatıp, bize ışık tutacaktır. Bu duygu ve düşüncelerle başta Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, kurtuluş mücadelesinde destan yazarak milletimizin gücünü bütün dünyaya gösteren kahramanları saygı, rahmet ve minnetle anıyor, tüm Mersinliler’e sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”