MESKİ’DEN “KIRMIZI KOD” SONRASI ETKİLİ MÜDAHALE

Mersin Büyükşehir Belediyesi Mersin Su ve Kanalizasyon İdaresi (MESKİ) Genel Müdürlüğü, kentte etkili olan ve hayatı olumsuz etkileyen sağanak yağışın hemen ardından olumsuzlukları gidermek için su tahliye çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Meteoroloji’nin Mersin için yaptığı “kırmızı kod” uyarısı üzerine şiddetli yağışlar öncesi ve sonrasında yaşanabilecek sorunlara anında müdahale edebilmek için MESKİ ekipleri, yağışların etkisinin azalacağı 8 Ocak’a kadar 24 saat boyunca hazır bekleyerek, gece kuvvetli yağışın etkisini artırması ile birlikte sorunlu bölgelere hızlı bir şekilde müdahalede bulundu.

MESKİ Genel Müdürlüğü, Mersin’i etkisi altına alan yoğun yağışlara gerek şehir merkezinde gerekse ilçelerde müdahalede bulunmayı ve ilgili birimlere yardımcı olmayı sürdürüyor. Tüm ilçelerde dün geceden itibaren sahada olan MESKİ ekipleri, çok sayıda mahallede vatandaşlara yardımcı olurken, mahsur kalan hayvanların kurtarılmasına da destek sağladı.

Bu kapsamda Meteoroloji’nin “kırmızı kod” uyarısı yaptığı Mersin’de, dün sabah saatlerinden itibaren başlayan yağışlara karşı MESKİ ekipleri Erdemli’de gerek heyelanların yaşandığı bölgede gerekse ilçe merkezi ve civarında sokak sokak çalışmalarını gerçekleştirdi.

MESKİ ekipleri, dün akşamki yağmurun ardından başlayan su tahliye çalışmalarına bugün de müdahalelere devam ediyor.

MESKİ ekiplerinin 7/24 görev başında çalışmalarını sürdürdüğünü açıklayan MESKİ Genel Müdürü Alaeddin Alkaç, "Çamlıyayla’dan Anamur’a kadar çok geniş bir bölgeye yetişmeye çalışıyoruz. Ana arterler başta olmak üzere tüm cadde ve sokaklarda çalışmalarımız devam ediyor. Mersin ili olarak dün 20 saat içerisinde metrekareye 165 kilogram yağış aldık. Bundan kaynaklı şehrimizde sıkıntılar yaşanmaması için gece-gündüz demeden çalışıyoruz. Ekiplerimiz, dünkü yağışlar öncesi tüm hazırlıklarını tamamlayarak yağış anından itibaren sahada çalışmalarını sürdürdü ve yoğun bir şekilde çalışmalarımıza devam ediyoruz. Mersin Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Vahap Seçer koordinesinde Mersin Büyükşehir Belediyesi ve Genel Müdürlüğümüzün ekipleri ile sabaha kadar sahadaydık. Vatandaşlarımızın mağdur olmadan sıkıntılarının giderilmesi için aralıksız çalışıyoruz” dedi.

Ekipler yaşanabilecek olumsuz durumlara karşın 24 saat hazır beklerken, vatandaşlar ALO 185 Çağrı Merkezi üzerinden MESKİ’ye ulaşabilirler.