MESKİ, TS EN ISO 14001 ÇEVRE YÖNETİM SİSTEMİ DIŞ GÖZETİM DENETİMİNİ BAŞARIYLA GEÇTİ

Mersin Büyükşehir Belediyesi Mersin Su ve Kanalizasyon İdaresi (MESKİ) Genel Müdürlüğü, Türk Standartları Enstitüsü (TSE) tarafından gerçekleştirilen TS EN ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi 2. Gözetim Tetkiki’ni başarıyla geçti.

MESKİ Genel Müdürlüğü Kurumsal Mükemmellik Yol Haritası’nda yer aldığı üzere, 2017 yılı içerisinde TS EN ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi kuruldu ve belgelendirildi. 11-14 Şubat 2020 tarihleri arasında TS EN ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi 2. Gözetim Tetkiki gerçekleştirildi ve Çevre Yönetim Sistemi Belgesi’nin geçerliliğinin devam etmesi kararı alındı.  

Türkiye genelinde tüm birimler kapsamında TS EN ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi’ne sahip ilk Su ve Kanalizasyon İdaresi olan MESKİ Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, faaliyetlerin çevre politikası doğrultusunda devam edeceği belirtildi.

MESKİ Genel Müdürü Alaeddin Alkaç, TS EN ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi Belgesi sahibi olmanın kurumun imajını pozitif yönde etkilediğini belirterek, “TS EN ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi uygulaması, tüm iş süreçleri ile bütünleştiğinden, kurumumuzun çevre yönetimi ile stratejik amaçları arasındaki bağı güçlendiriyoruz. Bu bütünsel yaklaşımın; daha iyi bir çevre performansı, kaynak ve maliyet tasarrufu sağladığı gibi yeni fırsatlar oluşturacağına da inanıyoruz” dedi.