TOROSLAR’IN ZİRVESİNE MESKİ’DEN İÇMESUYU MÜJDESİ

Mersin Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MESKİ) Genel Müdürlüğü, Gülnar İlçesi’nin yüksek kesimlerinde yaşayan vatandaşlara içmesuyu müjdesi verdi.

MESKİ Genel Müdürlüğü tarafından, Gülnar ilçesi Çavuşlar Mahallesi’nde bulunan Taşdemir mevkiinin bir kısmında içmesuyu olmayan vatandaşlara Toroslar’ın zirvesinde 2100 metre yükseklikte Ø63 mm hat ile ilave şebeke yapılıyor. MESKİ’nin yapmış olduğu çalışmalarla Taşdemir mevkiinde yaşayan vatandaşlar yıllardır bekledikleri içmesuyuna kavuşmanın sevincini yaşıyor.

Hizmetlerine hız kesmeden devam ettiklerini belirten MESKİ Genel Müdürü Alaeddin Alkaç;

“Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’in öncülüğünde kırsal kesimde yaşayan ve içmesuyu olmayan mahallelere kesintisiz su temini sağlamak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Toroslar’ın zirvesinde bulunan 2100 rakımlı bölgede yaşayan vatandaşlarımız yıllardır içmesuyu hasreti çekiyordu. Mesai arkadaşlarımızın özverili çalışmaları sayesinde kısa sürede bölgede yaşayan vatandaşlarımıza içmesuyu temin ettik. Mersin’in 13 ilçesinde de ekiplerimizin çalışmaları devam ediyor” dedi.