​ARTEZYEN SUYU İÇEN OVA MAHALLELER, BERDAN BARAJI’NDAN SAĞLIKLI İÇMESUYUNA KAVUŞACAK

MESKİ Genel Müdürlüğü’nün kırsal mahallelerde yaşayan vatandaşları sağlıklı içmesuyuna kavuşturmak için başlattığı çalışmalar hız kesmeden devam ediyor. Çalışmalar tamamlandığında yıllardır artezyen suyu kullanan Tarsus’un Kelahmet, Ağzıdelik, Akarsu ve Çatalca Mahallelerinin içmesuyu ihtiyacı Berdan Barajı’ndan karşılanacak.

MESKİ Genel Müdürü Alaeddin Alkaç, vatandaşlara dünya standartlarına uygun kaliteli içmesuyu sağlamak için çalıştıklarını belirterek, “Tarsus’un ova mahallelerinin yıllardır ihmal edilen içmesuyu sorunlarını çözüme ulaştırmak için gerekli çalışmalara başlıyoruz. Yaptığımız çalışmalar sayesinde sağlıksız artezyen suyu içen ova mahallelerin içmesuyu ihtiyacını Berdan Barajı’ndan karşılayarak, mahalle sakinlerini kaliteli içmesuyuna kavuşturacağız” dedi.

MERSİN/

Mersin Büyükşehir Belediyesi Mersin Su ve Kanalizasyon İdaresi (MESKİ) Genel Müdürlüğü’nün yaptığı çalışmalarla Tarsus İlçesi’ne bağlı ova mahallelerin içmesuyu sorunu çözülüyor. Yapılacak yeni içmesuyu hattı imalatıyla birlikte artezyen suyundan kurtarılacak olan söz konusu mahalleler, Berdan İçmesuyu Tesisi’ne bağlanıyor.

Tarsus İlçesi’ne bağlı Kelahmet, Ağzıdelik, Akarsu ve Çatalca Mahallelerinin mevcut şebeke sisteminin, MESKİ’nin Berdan’da bulunan içmesuyu şehir şebekesi hattına bağlantı çalışması gerçekleştiriliyor. Yapılan çalışma ile toplamda 10 bin 300 metre Ø125 milimetrelik HDPE ana isale hattı döşenerek, mahalle sakinleri Berdan Barajı’ndan elde edilecek olan sağlıklı içmesuyuna kavuşacak.

Alkaç:Vatandaşlarımıza hak ettiği hizmetleri sunmak için yoğun bir şekilde çalışıyoruz”

MESKİ Genel Müdürü Alaeddin Alkaç, Mersin genelinde yürütülen içmesuyu çalışmalarının devam ettiğini ifade ederek, “Mersin Büyükşehir Belediye Başkanımız Vahap Seçer’in öncülüğünde, vatandaşlarımızı kesintisiz içmesuyuna kavuşturmak adına başladığımız çalışmalara devam ediyoruz. Tarsus’un ova mahallelerinin yıllardır ihmal edilen içmesuyu sorunlarını çözüme ulaştırmak için gerekli çalışmalara başlıyoruz. Yaptığımız çalışmalar sayesinde sağlıksız artezyen suyu içen ova mahallelerin içmesuyu ihtiyacını Berdan Barajı’ndan karşılayarak, mahalle sakinlerini kaliteli içmesuyuna kavuşturacağız. MESKİ Genel Müdürlüğü olarak mesai arkadaşlarımla birlikte vatandaşlarımıza hak ettiği hizmetleri sunmak için yoğun bir şekilde çalışıyoruz” dedi.