Belediye Başkanımız

Burhanettin KOCAMAZ

1955 yılında Tarsus'un Nacarlı Köyünde doğdu. İlk, orta ve lise tahsilini Tarsus'ta tamamladı. 1972 yılında daha sonra Gazi Üniversitesi'ne dönüştürülen A.D.M.M.A Kimya Mühendisliği bölümüne girerek 1977 yılında mezun oldu.

1977–1978 yıllarında İskenderun Demir Çelik Fabrikası Kalite Kontrol Laboratuarlar Müdürlüğü'nde çalıştı. 1980 öncesi Tarsus Endüstri Meslek Lisesi Kimya bölümünde, askerlik dönüşü Cengiz Topel Lisesi'nde Kimya öğretmenliği yaptı. 1994 - 2013 yılları arasında Tarsus Belediye Başkanlığı görevini yaptı.

Burhanettin Kocamaz, aynı zamanda Tarihi Kentler Birliği, Türkiye Belediyeler Birliği, Çukurova Belediyeler Birliği'nin kurucu üyesidir. Türkiye Belediyeler Birliği Encümeninde üye olarak görev aldı. Tarihi Kentler Birliği Meclis Başkan Vekilliği ile Çukurova Belediyeler Birliği Başkanlığı görevini şu anda sürdürmektedir. Kocamaz, Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler, Ortadoğu ve batı Asya Bölge Teşkilatı (UCLG-MEWA) yönetim kurulunda da görev yapmaktadır. Ayrıca Türk Dünyası Belediyeler Birliği Yönetim Kurulu üyesi ve başkan yardımcısıdır. 

Evli ve üç çocuk babasıdır.